Podczas współpracy ze Zespołem Ratownictwa Medycznego, funkcjonariusze Komisariatu Policji Warszawa Włochy natrafili na znaczne ilości substancji odurzających. Przybywszy do jednego z mieszkań, odkryli blisko 100 gram różnych narkotyków.

Policjanci z Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego otrzymali zgłoszenie od ratowników medycznych, którzy udzielali pomocy 26-letniemu mężczyźnie w jednym z domów na terenie warszawskich Włoch. Pacjent wymagał przewiezienia do szpitala ze względu na spożycie substancji psychoaktywnych. Na miejscu policja natrafiła również na 25-letnią kobietę – partnerkę mężczyzny, która zadzwoniła po pomoc, obawiając się o pogarszający się stan zdrowia ukochanego. Podczas wejścia do mieszkania, funkcjonariusze zauważyli na stole foliowe torebki, zawierające substancje o różnych kolorach i rozsypujący się biały proszek.

W celu dalszego dochodzenia, na miejsce wezwano przewodnika z psem służącym do wyszukiwania narkotyków. Efektem tej decyzji było zabezpieczenie blisko 100 gram substancji niedozwolonych, w tym heroiny i morfiny. Zabezpieczono również osiem telefonów komórkowych, które mogły mieć związek z przestępstwem.

25-letnia kobieta została zatrzymana i umieszczona w areszcie, podczas gdy jej partner, 26-latek, trafił pod strażą policyjną do szpitala. Na miejsce wezwano także eko patrol Straży Miejskiej, gdyż w mieszkaniu znajdowały się dwie świnki morskie. Zwierzęta zostały przekazane do schroniska.