W regionie Małopolskim, znanej krainie południowej Polski, dwie nowe stacje kolejowe zostały już pomyślnie oddane do użytku. Nowa infrastruktura obejmuje przystanek o nazwie Zator Park Rozrywki i Wałbrzych Zachodni. Dodatkowo, umowa na budowę kolejnego przystanku w Krakowie przy osiedlu Piastów została podpisana. To jedynie jeden z trzech przyszłych przystanków planowanych do realizacji w dzielnicy Nowa Huta.

Przystanek Zator Park Rozrywki jest strategicznie położony na linii kolejowej łączącej miasta Skawina oraz Oświęcim. Jego istnienie to wygodny środek komunikacji dla tych, którzy chcą szybko dotrzeć do tego popularnego miejsca rozrywki w Małopolsce. Poza tym, Wałbrzych Zachodni, drugi z nowych przystanków, został zlokalizowany na linii numer 62, prowadzącej z Tunelu do Sosnowca.

W międzyczasie, w królewskim mieście Krakowie, umowa na budowę kolejnego przystanku właśnie została podpisana. Przystanek ten znajdować się będzie przy osiedlu Piastów – to jedno z trzech miejsc, gdzie planowana jest budowa nowych przystanków w dzielnicy Nowa Huta. Przewidziany przystanek Kraków Kościelniki będzie położony na linii kolejowej 95. Jego lokalizacja będąca tuż obok ulicy Pysocice. Poza tym, ostatnim z trzech planowanych przystanków jest Kraków Przylasek, który powstanie niedaleko ulicy Rzepakowej i popularnej plaży miejskiej. Ten przystanek ma na celu służyć pasażerom przez cały rok – ułatwiając dostęp do terenów rekreacyjnych w sezonie letnim oraz zapewniając sprawną komunikację do centrum miasta Krakowa w pozostałe miesiące roku.