W tym roku Piastów świętuje 70-lecie uzyskania praw miejskich. Z tej okazji zosrgaznizowano drugą edycję gry miejskiej „Poznaj grając, graj poznając. Historia Piastowa w wydaniu plenerowym” . Wzięli w niej udział uczniowie piastowskich szkół oraz rodziny. 

Szkoła Podstawowa nr 3 im. Bohaterów Powstania Warszawskiego jest już od kilku lat organizatorem gier miejskich w Piastowie. „Poznaj grając, graj poznając. Historia Piastowa w wydaniu plenerowym” cieszyła się dużym zainteresowaniem wśród młodych ludzi, szczególnie uczniów z Trójki i Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Adama Mickiewicza, a także społeczności blisko związane z tymi instytucjami.

Organizatorzy nie mogli pominąć tak ważnego wydarzenia jak siedemdziesięciolecie uzyskania praw miejskich przez Piastów. W zabawie nawiązano więc do najważniejszych wydarzeń zapisanych w historii miasta. W związku z tym zdecydowano o organizacji II edycji gry miejskiej. Mimo, że zaproszono do udziału wszystkie piastowskie szkoły, to ostatecznie wystartowało tylko trzynaście reprezentacji w kategoriach: szkoły (klasy siódme, ósme i ponadpodstawowe) oraz rodzina.

Na czym polegała gra miejska?

Uczestnicy zabawy musieli trafić do ośmiu punktów oznaczonych w Piastowie i zdobyć tam informacje dotyczące przeszłości okolicy, udzielić odpowiedzi, uzyskać wpis wolontariuszy i dostarczyć teczkę z kartą zadań w określonym czasie.

Jury w składzie: Pani Agnieszka Leja – dyrektor Szkoły Podstawowej nr 3 im. Bohaterów Powstania Warszawskiego, Urszula Zaorska – nauczycielka w SP3, Monika Szuplewska – nauczycielka w SP3, Franciszek Malczewski – nauczyciel Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi  im. A. Mickiewicza i Sebastian Malczewski – nauczyciel w/w szkoły (LO) ustaliło następujące wyniki:

W kategorii szkoły wygrali:

  • I miejsce – Paweł Domański i Stanisław Rama ze Szkoły Podstawowej nr 3
  • II miejsce – Natalia Polańska i Marta Lewonowska z Liceum Ogólnokształcącego im. A. Mickiewicza
  • III miejsce Jan Przybyłowski, Patryk Zawiślak i Filip Piechociński z SP3

W kategorii rodzina wygrali:

  • I miejsce – Państwo Purcelewscy (Pani Sylwia z córkami – Zuzanną i Urszulą)
  • II miejsce – Państwo Dumałowie (Pan Sławomir z córką Zofią)
  • III miejsce – Państwo Majkowie (Pani Anna i Pan Rafał z córką Zuzanną)

Serdeczne gratulacje dla wygranych i wszystkich uczestników!