Od 1 stycznia 2022 r. nastąpiły zmiany w komunikacji autobusowej w całej gminie. Jedną z nich jest uruchomienie nowej linii nr 62 umożliwiającej dojazd do Janek, Pruszkowa i Piastowa. 

Do najważniejszych zmian jakie wprowadzono w komunikacji miejskiej na terenie gminy należy uruchomienie linii nr 62, która kursuje na trasie Raszyn – Janki – Sokołów – Komorów – Pruszków – Piastów. Na terenie gminy Piastów funkcjonują przystanki w al. Marii Dąbrowskiej w Komorowie oraz  ul. Sokołowskiej. 

Wkrótce powstaną kolejne przystanki w ul. Brzozowej w Nowej Wsi, ul. Sanatoryjnej w Komorowie i ul. Komorowskiej w Pęcicach Małych oraz w ul. Sokołowskiej w Sokołowie. W tej ostatniej lokalizacji budowana jest także zatoka autobusowa do obsługi m.in. tej linii.

Jeśli chodzi o inne reformy, to linia nr 60 kursująca na trasie Walendów – Nadarzyn – Pruszków posiada teraz o wiele więcej kursów w dni powszednie oraz dodatkowe w weekendy. Linia zyska również więcej przystanków. Będą to Nowa Wieś, przy  Ochotniczej Straży Pożarnej (ul. Główna 2) i Granica, przy szkole (ul. Główna 96).

Zmiany dotyczą także linii nr 61 kursującej w miejscowościach Rybie – Raszyn – Michałowice – Reguły – Michałowice – Pruszków; powstały przystanki przy Urzędzie Gminy Michałowice. Linia będzie obsługiwać także przystanek przy kościele w Pęcicach, ale nie dojeżdża do Warszawy.

Informacje dodatkowe

Wszelkie kursy wymienionymi powyżej liniami realizuje jeden przewoźnik – Związek powiatowo-gminny „Grodziskie Przewozy Autobusowe” (GPA).

Linie nr 60, 61 i 62 są współfinansowane z rządowego Funduszu Rozwoju Przewozów Autobusowych. Z tego względu autobusy będą poruszać się wyłącznie po drogach w obszarze GPA, tj. powiatu pruszkowskiego i powiatu grodziskiego, i nie mogą wjeżdżać do Warszawy.

Dalsza komunikacja w kierunku Warszawy jest dostępna z wykorzystaniem istniejących linii autobusowych i kolejowych w ramach obowiązujących w nich zasad i taryf. Autobusy linii nr 61 i 62 będą kursowały al. Krakowską, gdzie jest możliwość przesiadki do komunikacji ZTM. Natomiast  linia nr 60 (linia Nadarzyn – Pruszków) umożliwia przesiadkę do  PKP Pruszków,  a linia nr 62  – PKP Piastów (przystanek  przy rondzie z ul. Warszawską).