Właśnie możemy zaobserwować pojawienie się nowych stref rekreacji. Jedno z nich znajduje się przy Parku Niepodległości. Możemy tam odpocząć na leżaku oraz pozwolić naszym dzieciom się bawić. Mieszkańcy zauważają jednak, że w mieście przydałoby się więcej takiej infrastruktury. Czy gmina wciąż ma pieniądze, aby ją sfinansować?

Pieniądze, które Gmina przeznaczy na nowe strefy rekreacji, będą pochodzić z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska. Część z nich już wykorzystano do zrewitalizowania parków i skwerów, ale to nie wszystko. Władzom zależy na tym, aby w okolicy było jak najwięcej obiektów, które pomogą mieszkańcom się relaksować. Dlatego właśnie pojawiły się nowe plany dotyczące rekreacji.

Place zabaw

Gmina ma bardzo dobrą wiadomość dla wszystkich rodziców. Otóż w Piastowie powstaną nowe place zabaw, na których czas będą mogły spędzać rodziny z dziećmi. To bardzo ważne, aby dzieci miały jak najwięcej miejsc, w których mogą się bawić i rozszerzać swoje zdolności społeczne. W końcu to właśnie tam rodzą się dziecięce przyjaźnie.

Dzieci i młodzież potrzebują też boisk piłkarskich, aby móc rozwijać się sportowo. Dlatego właśnie lokalne obiekty regularnie przechodzą modernizację. Niedługo dołączy do nich boisko znajdujące się przy Szkole Podstawowej nr 1.