W ciągu jednej godziny, siły policyjne w Piastowie dokonały zatrzymania dwóch kierujących pod wpływem alkoholu. Obaj sprawcy przekraczali dwuprocentowy poziom alkoholu we krwi.

Po godzinie 22:00, funkcjonariusze zatrzymali 55-letniego mężczyznę, który prowadził pojazd pod wpływem alkoholu. Przeprowadzone na miejscu badanie alkomatem ujawniło obecność ponad dwóch promili alkoholu w organizmie kierującego. Dodatkowo okazało się, że kierowany przez niego samochód nie posiadał ważnego badania technicznego.

Niewiele później, w tym samym mieście, funkcjonariusze dokonali kolejnego zatrzymania. Tym razem sprawcą okazał się 39-letni mieszkaniec Ząbek. Podobnie jak pierwszy sprawca również on prowadził pojazd będąc nietrzeźwym i miał we krwi ponad dwa promile alkoholu.

Kierowcy, którzy decydują się na jazdę pod wpływem alkoholu, ignorują obowiązujące przepisy prawne i narażają na ryzyko zarówno swoje zdrowie jak i życie innych użytkowników drogi – informuje asp. sztab. Monika Orlik, pełniąca funkcję oficera prasowego Komendy Powiatowej Policji w Pruszkowie.