Jeszcze dziś można udać się na Targi Książki Historycznej w Warszawie. Wydarzenie trwa do godziny 17.00.

Targi trwają od 25 listopada w Arkadach Kubickiego na Zamku Królewskim w Warszawie – Muzeum (plac Zamkowy 4). To już 29. edycja popularnej imprezy.

Targi Książki Historycznej to impreza o charakterze promocyjno-informacyjnym, która odbywa się cyklicznie co roku. To także event niekomercyjny; wstęp na Targi jest bezpłatny. To nie tylko świetna okazja do zakupienia interesujących tytułów. Wydarzeniu towarzyszą  liczne imprezy, spotkania autorskie, promocje książek oraz pokazy filmów. 

Z każdym rokiem formuła Targów Książki Historycznej się rozwija. Oprócz wydawców książki historycznej, można odwiedzić również Salon Muzeów czy Salon Bibliotek. Targi stają się coraz bardziej atrakcyjne i popularne, na co wskazuje regularny wzrost frekwencji. A to wszystko dzięki wsparciu licznych partnerów, między innymi Zamku Królewskiemu w Warszawie, Stowarzyszeniu Muzealników Polskich, Stowarzyszeniu Bibliotekarzy Polskich czy Narodowemu Instytutowi Muzealnictwa i Ochrony Zbiorów.

Czy jest nagroda KLIO?

Nagroda KLIO przyznawana jest co roku w czterech kategoriach. Wyróżnienie to powstało, aby wyróżnić wkład polskich autorów w popularyzację historii oraz docenić wydawców literatury historycznej. 

KLIO zostanie przydzielone w poszczególnych kategoriach:

  • autorskiej – indywidualny wkład autora w popularyzację historii;
  • monografia naukowa – merytoryczny wkład w poznawanie historii;
  • edytorskiej – dla wydawcy za publikację interesujących serii, cykli itp.;
  • varsaviana – za wkład w popularyzację historii Warszawy.